Konwenty

Furwalk Poznań 2022 – relacja z wydarzenia

Przyszedł czas na relację z poznańskiego furwalku, który odbył się w ubiegły weekend. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia przygotowanych przez nas materiałów. Jak to wyglądało w tym roku?

Furwalk Poznań 2022

Dnia 23 kwietnia 2022 roku w poznańskim Parku Sołackim odbyła się druga edycja furwalku. Choć w Poznaniu impreza ta organizowana jest od niedawna, już cieszy się niemałym zainteresowaniem.

W planie uwzględniono nie tylko sam spacer, ale również dłuższą przerwę, w trakcie której znalazł się czas na robienie sobie zdjęć grupowych i indywidualnych, a także na odpoczynek i integrację.

Więcej zdjęć z furwalku znajdziesz w naszej galerii.

Większość ludzi, którzy nieświadomi wydarzenia postanowili umilić sobie sobotę na łonie natury, była zaskoczona. Często zadawali pytanie, co to za impreza, jednak wydawali się pozytywnie nastawieni do możliwości zobaczenia takiego skupiska „maskotek”. Na walku pojawili się szeroko rozpoznawalni fursuiterzy i persony związane z fandomem, które można znaleźć w takich mediach jak Telegram, YouTube czy TikTok.

Osoby, które zarejestrowały się do 27 marca włącznie, mogły otrzymać płatny, pamiątkowy identyfikator (badge) z własną grafiką i pseudonimem wpisanym w formularzu zgłoszeniowym.

Furwalk Poznań 2022 – przykładowy identyfikator

Warto zwrócić uwagę również na to, że na imprezę udało się sporo osób niepełnoletnich, czy to z rodzicami, czy samodzielnie wraz ze zgodą od nich, która była sprawdzana podczas rozdawania pamiątkowych identyfikatorów. Młodzi ludzie również mieli partiale, co pozwala się domyślać, że rodzice wspierają zainteresowania swoich pociech w tym zakresie.

Nie licząc organizatorów, bardzo ważną funkcję pełnili wszechobecni helperzy, którzy zajmowali się wszystkim, co było potrzebne, aby impreza przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Do ich zadań należały między innymi: kierowanie ludźmi, pilnowanie porządku oraz zapewnianie wody, jak również dmuchaw, tak aby fursuiterzy mogli się schłodzić.

Relacja wideo

Specjalnie dla was przygotowaliśmy również film zawierający nagrania prosto z furwalku oraz wywiady z paroma osobami, które się na nim pojawiły.

Zobacz również: Relacja z konwentu Gdakon 2022

Z naszej społeczności na furwalku pojawiło się kilka osób. Jedna z nich zgodziła się napisać krótką opinię. Handsome Mr Ryan napisał:

Generalnie to był mój pierwszy raz na czymś takim, więc trochę byłem zdezorientowany, ale i tak bawiłem się super. Furaski to fajna sprawa. Oczywiście w parku było dużo osób, które nie wiedziały, że taki event będzie (głównie rodzice z dziećmi), i właśnie to, że było tam dużo dzieci, najbardziej ociepliło mi serduszko. Jak dzieciak widzi chodzącego pluszaka, to wariuje i chce się bawić. No to fursuiterzy bawili się z nimi, robili sobie zdjęcia i po prostu byli sobą.
Widząc całą tę pozytywną energię, postanawiam, że w miarę możliwości będę uczestniczył w każdym takim evencie, który odbędzie się w Polsce. Jak będę miał środki, to skombinuję heada, by podobnie jak reszta świetnie się bawić i wywoływać uśmiech u innych.

Autor tekstu: Antro
Autor zdjęć: Antro