Konwenty

Furwalk Szczecin 2022 – relacja z wydarzenia

Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia relacji z kolejnego fursuitwalku, który tym razem odbył się w Szczecinie. Przygotowaliśmy dla was opis wydarzenia, masę zdjęć, nagrania i nie tylko.

Furwalk Szczecin 2022

Dnia 14 maja 2022 roku odbył się Szczeciński Fursuitwalk, którego organizatorami byli:

  • Grott @grottfox
  • Leon @uzaleznionyartysta
  • Zephyr @CursedFuzzball
  • Tone @ToneTheWolf

Na wydarzenie zapisało się wielu ludzi ze Szczecina i okolic, ale także województw innych niż zachodniopomorskie. Ostatecznie na miejscu stawiło się około 120 osób, w tym fursuiterzy, helperzy i przedstawiciele mediów.

Więcej zdjęć z furwalku znajdziesz w naszej galerii.

Tradycyjnie osoby, które zgłosiły swoje uczestnictwo wystarczająco wcześnie, mogły liczyć na otrzymanie pamiątkowego badge’a, kosztującego 7 zł od identyfikatora.

Furwalk Szczecin 2022 – identyfikatory Pieszczochy i Antro

Po oficjalnym rozpoczęciu i ogłoszeniach wszyscy uczestnicy zebrali się przy napisie „Szczecin”, aby zrobić pierwsze zdjęcie grupowe. Następnie z pomocą helperów organizatorzy poprowadzili spacer wzdłuż nabrzeża, pilnując, aby fursuiterzy, przedstawiciele mediów i pozostali uczestnicy nie wpadli do wody. Na szczęście byli tak skuteczni, że nawet ci najbardziej rozbrykani uczestnicy nie zaliczyli przypadkowej kąpieli.

Pierwsza główna przerwa na integrację i interakcje nastąpiła na skrawku zieleni na Bulwarach Szczecińskich przed Mostem Długim. Przed końcem przerwy spontanicznie wyszła okazja na kolejne grupowe zdjęcie z jednym z organizatorów w centrum, a następnie wszyscy udali się na dalszy przemarsz w stronę mostu na Wyspę Grodzką, gdzie za pomocą drona wykonano pamiątkowe zdjęcie panoramiczne. Z tego miejsca impreza zmierzała już ku zakończeniu, które odbyło się w miejscu rozpoczęcia. Nastąpiły słowa podziękowania dla uczestników, jak również wiwat na cześć organizatorów całego wydarzenia.

Oficjalna część trwała niecałe dwie godziny, jednak zarówno przed samym wydarzeniem, jak i chwilę po nim ludzie na spokojnie korzystali ze sposobności spotkania się w takim gronie.

Relacja wideo

Po raz kolejny specjalnie dla was przygotowaliśmy film zawierający nagrania prosto z furwalku.

Wrażenia uczestników

Moje wrażenia co do Szczecińskiego Fursuitwalka są bardzo pozytywne. Mimo że uczestników w porównaniu do wrocławskiego czy poznańskiego nie było tak dużo, każdy wydawał się dobrze bawić. Dla osób, które boją się dużych tłumów, była to również dobra okazja na złapanie kontaktu z innymi ludźmi z fandomu i przygotowanie na większe imprezy. Udało mi się tam poznać wiele osób, a przede wszystkim spotkać na żywo ważną personę z zaprzyjaźnionego serwera na Discordzie „Futrzaści Artyści”, którą jest Pyszka. Warto wspomnieć, że nie tylko w kapitalny sposób zachęca ludzi do tworzenia, ale też jest niezwykle sympatyczną osobą na żywo.

Tak wypowiadała się na temat imprezy:

Furwalk zaplanowany był bardzo dobrze, wszystko było jasne, wiadomo było, co trzeba zrobić, gdzie przyjść. Myślę, że przebiegł bardzo płynnie, ponieważ co do godziny każda zmiana wstrzymała. Rzadko zobaczyłam kogoś, kto narzekałby na jakąś część walka. Wszyscy tutaj byli szczęśliwi i po prostu integrowali się ze sobą, rozmawiali razem.

Na koniec jeszcze parę słów od organizatora:

Tu Grott. Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim, którzy postanowili się na szczecińskim walku pojawić – budujemy wspólnie nową historię polskiego fandomu! Wiem, że mamy bardzo dużo do dopracowania w kolejnych latach, ale na pewno bym nie nazwał tego walku porażką. Na pewno miał swój klimat, był taki swojski. I to mi się bardzo podoba – na tle walków, które są przygotowane jak od linijki, na pewno się wyróżniliśmy.

Autor tekstu: Antro
Autor zdjęć: Antro