O nas

Furteca to projekt tworzony przez grupę osób, które chcą zrzeszać polską społeczność furry. Chcemy, by każdy futrzak czy to świeży w fandomie, czy będący w nim od wielu lat, znalazł miejsce, w którym będzie mógł poczuć przyjazną atmosferę, poznać nowych ludzi, pochwalić się swoimi zainteresowaniami i nie tylko.

Furteca to nie tylko strona internetowa, stale rozwijana i aktualizowana, ale także serwer na Discordzie, oferujący rozmowy z wieloma ciekawymi osobami, wspólne granie w gry czy konkursy z nagrodami. 

Z czasem chcemy rozbudować nasz projekt o kolejne rzeczy, takie jak np. tematyczne streamy, organizowanie meetów i wiele więcej. Chcemy wykorzystać swoje doświadczenie i znajomość fandomu, najlepiej jak potrafimy. W naszych szeregach znajdują się osoby, które spędziły wśród futrzaków ponad połowę swojego życia.

Jeśli chcesz nam pomóc i być częścią rozwoju Furtecy – zapraszamy!
Odezwij się do nas (wszelkie sposoby kontaktu znajdziesz w zakładce „kontakt”) lub dołącz na naszego Discorda: link.


Nasza maskotka

Pieszczocha zawsze wyróżniała się na tle innych. Od najmłodszych lat pokazywała swój gorący temperament. Jak mawiała – kieruje ją miłość do ludzi i muzyki. Spędzanie czasu ze znajomymi i tworzenie czegoś kreatywnego jest czymś, co kocha najbardziej. Dlatego postanowiła założyć zespół składający się z jej przyjaciół, by dawać radość innym.
Każdy, kto przyjdzie na koncert Furtecy, z daleka zauważy tę energiczną, rudowłosą wilczycę, która nie tylko ma głos jak dzwon, ale także perfekcyjnie opanowała ulubiony instrument – perkusję. Ci, którzy poznali ją bliżej, wiedzą, że Pieszczocha ponad wszystko ceni sobie zaufanie, lojalność i empatyczne podejście do drugiego futrzaka.

Furteca powstała po to, by łączyć cudowne osoby. Dlatego skoro już tu jesteś – poczuj się jak w domu! – Pieszczocha


Podziękowania 

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam przy tworzeniu treści na naszą stronę: 

  • stworzenie strony – Ergiet,
  • pomoc przy sprawach technicznych i tworzenie galerii – Kuc, Reyn
  • główna grafika promująca Furtecę – Vitaj,
  • reference sheet – Estellmist,
  • grafiki w menu strony – Jotohaen,
  • grafika zaproszeniowa na serwer Discord – Princess